Back-To-School Bash Results

Back-To-School Bash Results

 

 

The results:

 

 

Non-Wing Sprint Heat 1 (8 laps): 1. Jarett Andretti, 2. Dallas Hewitt, 3. Clinton Boyles, 4. Evan Mosley, 5. Adam Byrkett, 6. Matt Mconald, 7. Zane Hendricks, 8. Jamie Fredrickson, 9. Parker Fredrickson.

Non-Wing Sprint Heat 2 (8 laps): 1. Shane Cockrum, 2. Chase Jones, 3. Shane Cottle, 4. Isaac Chapple, 5. Matt Goodnight, 6. Garrett Abrams, 7. Gage Etgen, 8. Bryar Schroeter, 9. Tyler Kendall.

Non-Wing Sprint Heat 3 (8 laps): 1. Thomas Meseraull, 2. Travis Hery, 3. Dave Darland, 4. Tyler Hewitt, 5. Billy Cribbs, 6. Ted Hines, 7. Luke Harbison, 8. Jacob Gordon.

Non-Wing Sprint B Main (10 laps): 1. Matt McDonald, 2. Garrett Abrams, 3. Zane Hendricks, 4. Ted Hines, 5. Gage Etgen, 6. Jamie Fredrickson, 7. Jacob Gordon, 8. Luke Harbison, 9. Parker Fredrickson, 10. Bryar Schroeter, 11. Tyler Kendall.

Non-Wing Sprint Feature (25 laps): 1. Thomas Meseraull, 2. Dallas Hewitt, 3. Shane Cottle, 4. Dave Darland, 5. Shane Cockrum, 6. Clinton Boyles, 7. Jarett Andretti, 8. Isaac Chapple, 9. Travis Hery, 10. Garrett Abrams, 11. Tyler Hewitt, 12. Evan Mosley, 13. Matt Goodnight, 14. Matt McDonald, 15. Adam Byrkett, 16. Zane Hendricks, 17. Ted Hines, 18. Billy Cribbs, 19. Gage Etgen, 20. Chase Jones.


USAC SpeeD2 Midget Heat 1 (8 laps): 1. Chett Gehrke, 2. John Watson, 3. Cory Guingrich, 4. Brad Strunk, 5. Tray Osborne, 6. Tom Bigelow, 7. Tayte Williamson.

USAC SpeeD2 Midget Heat 2 (8 laps): 1. Stratton Briggs, 2. Nathan Foster, 3. Brent Watson, 4. Kyle Kriegbaum, 5. Don Bigelow, 6. Brandson Watson.

USAC SpeeD2 Midget Heat 3 (8 laps): 1. Aaron Leffel, 2. Anthony Haas, 3. Kevin Blue, 4. Jon Steed, 5. Tyler Keys, 6. Mark Nieft Jr.

USAC SpeeD2 Midget Feature (20 laps): 1. Chett Gehrke, 2. Aaron Leffel, 3. Brad Strunk, 4. Cory Guingrich, 5. Stratton Briggs, 6. John Watson, 7. Tray Osborne, 8. Anthony Haas, 9. Nathan Foster, 10. Brent Watson, 11. Kevin Blue, 12. Kyle Kriegbaum, 13. Don Bigelow, 14. Tyler Keys, 15. Tom Bigelow, 16. Jon Steed, 17. Tayte Williamson, 18. Brandson Watson, 19. Mark Nieft Jr. (DNS).


UMRA TQ Midget Heat 1 (6 laps): 1. Tate Martz, 2. Matt Lux, 3. Cory Clay, 4. Aaron Percell, 5. Austin Nigh, 6. Callie Wolfsiffer.

UMRA TQ Midget Heat 2 (6 laps): 1. Robbie Roland, 2. Devin Fairchild, 3. Stephen Arnold, 4. Bobby DeWitt, 5. Layne Beard, 6. Brandon Watson.

UMRA TQ Midget Heat 3 (6 laps): 1. Matt Hedrick, 2. Joey Paxson, 3. Ron Combs, 4. Nelson Stewart, 5. Tyler Wooten, 6. Ashlea Albertson.

UMRA TQ Midget Feature (20 laps): 1.Matt Hedrick, 2. Joey Paxson, 3.Tate Martz, 4. Robbie Roland, 5. Matt Lux, 6. Austin Nigh, 7. Ron Combs, 8. Aaron Percell, 9. Stephen Arnold, 10. Devin Fairchild, 11. Tyler Wooten, 12. Callie Wolsiffer, 13. Cory Clay, 14. Nelson Stewart, 15. Layne Beard, 16. Ashlea Albertson, 17. Bobby Dewitt, 18. Brandon Watson.


UMP Modified Heat 1 (8 laps): 1. Bradley Jameson, 2. Bub Roberts, 3. Andy Bischop, 4. Jerry Bland Jr., 5. Lance Krider, 6. Bruce Hogue, 7. Tyler Teegarden.

UMP Modified Heat 2 (8 laps): 1. Jamie Lomax, 2. Daniel Russell, 3. Dillon Nusbaum, 4. Jon Raney, 5. Bill Lewis, 6. Doug St. Myers.

UMP Modified Heat 3 (8 laps): 1. Jim Mallery, 2. Garrett Jameson, 3. Glenn Bradley, 4. Jessica Sroufe, 5. Ryan Ramseyer, 6. Cole Murray.

UMP Modified Feature (20 laps): 1. Bub Roberts, 2. Daniel Russell, 3. Jamie Lomax, 4. Bradley Jameson, 5. Dillon Nusbaum, 6. Andy Bishop, 7. Garrett Jameson, 8. Bill Lewis, 9. Lance Krider, 10. Jessica Sroufe, 11. Ryan Ramseyer, 12. Jon Raney, 13. Jim Mallery, 14. Glenn Bradley, 15. Bruce Hogue, 16. Tyler Teegarden, 17. Doug St. Myers, 18. Jerry Bland Jr., 19. Cole Murray.


Thunder Car Heat (4 laps): 1. Ervin Turner, 2. D.J. Holt, 3. Mark Keith, 4.Justin Wheeler, 5. Bryce Krider, 6. Stevie Clark, 7. Braxton Strait, 8. Greg Long (DNS).

Thunder Car Feature (15 laps): 1. Ervin Turner, 2. Justin Wheeler, 3. Greg Long, 4. Bryce Krider, 5. Braxton Strait, 6. D.J. Holt, 7. Stevie Clark, 8. Mark Keith.


FWD Compact Heat 1 (4 laps): 1. Josh Gamblin, 2. Randy Brommer, 3. Eric Solms, 4. Dillon Loudy, 5. Greg Adams, 6. James Headley Jr. 7. Brad Evans.

FWD Compact Heat 2 (4 laps): 1. Jacob Beard, 2. Brandon Nutter, 3. Gage Allen, 4. Kolten Sollars, 5. Alyssa Clark, 6. Storm Hayes, 7. Randy Owen.

FWD Compact Feature (15 laps): 1. Josh Gamblin, 2. Gage Allen, 3. Brandon Nutter, 4. Eric Solms, 5. James Headley Jr., 6. Alyssa Clark, 7. Brad Evans, 8. Greg Adams, 9. Storm Hayes, 10. Jacob Beard, 11. Randy Brommer, 12. Dillon Loudy, 13. Kolten Sollars, 14. Randy Owen (DNS).